... ...

WYMIENNIK – natura, sztuka, edukacja

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja", organizowanym przez Galerię Arsenał...

Piotr Kempisty

20 lipca 2020 • wydarzenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „WYMIENNIK – natura, sztuka, edukacja”, organizowanym przez Galerię Arsenał w Białymstoku, której w tym wydarzeniu Instytut Działań Miejskich ma zaszczyt być partnerem.

Potrzeba realizacji  WYMIENNIKA zrodziła się z chęci poruszenia ważnych dla nas wszystkich kwestii. Jesteśmy, żyjemy z naturą, w naturze, wobec natury. Natura otacza nas wszystkich. Warto więc kreatywnie spojrzeć na nasze najbliższe, ale i dalsze otoczenie. Projekt „WYMIENNIK – natura, sztuka, edukacja” będzie realizowany w Galerii Arsenał, przestrzeni miejskiej oraz Świetlicy Dziennego Pobytu Dla Dzieci przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku.

WYMIENNIK skupia wokół siebie niezwykłych ludzi: artystów sztuk wizualnych, animatorów kultury, edukatorów, filmowców, architektów, muzyków, tancerzy, aktorów.
Idea projektu zakłada uczestnictwo w działaniach artystycznych jako pewien proces nawiązania relacji społecznych, a Galerię jako miejsce spotkania, wspólnej pracy, wymiany myśli, pomysłów, doświadczeń, emocji. Zauważając naturę, uwrażliwiając się na nią zadbamy lepiej o nas samych, o ludzi wokół nas, o naszą kulturę, społeczeństwo.
Jesteśmy przekonane, że wymienianie się jest wartościowe! Dzięki wymianie zyskujemy potrzebniejsze nam rzeczy, doświadczenia, a nawet wiedzę, umiejętności czy talenty. Również warsztaty oraz odbiór i dzielenie się sztuką są niezwykłą wymianą.Naturalnym jest, że uczymy się od siebie wzajemnie, że się wspieramy, stąd warsztaty integrujące różne środowiska i grupy wiekowe. Uważamy bowiem, że pole sztuki, działań kulturalnych jest miejscem, gdzie możemy się spotkać wszyscy, bez względu na wiek czy niepełnosprawność. Miejscem, gdzie możemy działać kreatywnie, twórczo i nieszablonowo.

Strona wydarzenia: https://galeria-arsenal.pl/edukacja/wymiennik-natura-sztuka-edukacja

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne.


Co w ramach WYMIENNIKA?

Specjalnie zaaranżowane miejsce – „Wymiennik roślin”, do którego możemy przynieść sadzonkę rośliny, którą chcemy się podzielić.

„Wymiennik sztuki” -miejsce, w którym możemy wymienić się wykonanym przez siebie dziełem sztuki o tematyce związanej z naturą.

Działająca w okresie wakacyjnym, otwarta pracownia malarska, w której każdy będzie mógł rozwinąć swój warsztat malarski tworząc obraz.

Warsztaty prowadzone przez artystów.
3 lipca (piątek), godz.  10-12
Warsztaty IMSPACE ekspresja cielesna warsztaty taneczne dla nauczycieli, pracowników i wychowawców Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Białymstoku ze szczególnym uwzględnieniem Świetlicy Dziennego Pobytu dla Dzieci przy Barszczańskiej w Białymstoku.
Prowadzenie: Daniel Leżoń.
Obowiązują zapisy.

4 lipca (sobota), godz.  11-13
„Na co komu taniec? Na co komu ciało? Kultura – sztuka – zmiany społeczne i kompetencje XXI wieku” – międzypokoleniowe rodzinne warsztaty taneczne skierowane do dziadków, rodziców, dzieci 4+.
Prowadzenie: Daniel Leżoń.
Obowiązują zapisy.

12 lipca (niedziela), godz.  11-16
Warsztaty „Organizm , który ciągle rośnie” – otwarte, międzypokoleniowe warsztaty dla dzieci i rodzin.
Prowadzenie: Kobalt migrating platform (Marta Węglińska i Patrycja Plich)
Wstęp wolny, brak zapisów.

18 lipca (sobota), godz.  11-15
Warsztaty Włókna Naturalne– warsztaty skierowane do osób z dysfunkcją wzroku. Prowadzenie: Grupa ZetPety.
Obowiązują zapisy.
– specjalnie przygotowane oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie sztuki współczesnej, prowadzone przez Głuchego artystę.

Wydanie zeszytu edukacyjnego WYMIENNIK z zadaniami twórczymi. 

Zapraszamy, bądźcie z nami!
Szczegóły poszczególnych wydarzeń będziemy zamieszczać na stronie internetowej Galerii oraz mediach społecznościowych.

Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania obowiązującymi gości instytucji.

Koordynatorki:
Katarzyna Kida
Justyna Kołodko-Bietkał
Izabela Liżewska
Justyna Zieniuk

Media o projekcie:

TVP3,
Przystanek kultura: 10.07.2020 – NA CO KOMU TANIEC? NA CO KOMU CIAŁO? Międzypokoleniowe Warsztaty Taneczne


Zobacz także